ostatnia deska ratunku, błogosławieństwo, kara, przekleństwo

Blog Anny Tarczyńskiej o alimentach.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy rozwodowe, rodzinne, o podział majątku. Niejedno widziałam i niejedno słyszałam. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

Rozwód bez alimentów na dziecko – czy to możliwe?

Czasami rozwodzący się małżonkowie twierdzą, że woleliby "dogadać się" co do alimentów na dziecko i nie poruszać tego tematu w sprawie rozwodowej.

Niestety, w przypadku dzieci małoletnich nie ma takiej możliwości. W sprawie rozwodowej sąd ZAWSZE MUSI ustalić alimenty w określonej wysokości i zapisać to w wyroku.

Jeśli alimenty na dziecko były już zasądzone wcześniej tj. przed sprawą rozwodową, to sąd, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, albo je zmieni, albo w wyroku rozwodowym wskaże, że kwestię alimentów reguluje poprzednio wydany wyrok.

Natomiast w przypadku dzieci pełnoletnich SĄD rozwodowy NIGDY nie zajmuje się kwestią alimentów, choćby nawet któryś z rodziców chciał. Dzieci pełnoletnie mogą wystąpić o alimenty, ale do zupełnie innego sądu niż ten, przed którym toczy się sprawa o rozwód.

 

Share Button

KOMENTARZE (2)

    1. Anna Tarczyńska /

      Całe życie nie Panie Krzysztofie, chyba że dziecko jest niepełnosprawne i nie będzie mogło utrzymać się samo. Ale zobowiązany jest Pan płacić do czasu gdy Pana dziecko będzie już samodzielne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *